PRODUKCJA MEBLI

PELLET BIOMASA

Transport Spedycja

DYSTRYBUCJA MAGAZYNOWANIE

Nasza firma rozpoczęła działalność w 1989 roku. Głównym przedmiotem działalności firmy był wówczas handel ze wschodem.W 1991 roku zakupiliśmy pierwsze zestawy transportowe tj. ciągniki siodłowe wraz z naczepami. Początkowo służyły głównie do przewozów ładunków na potrzeby własne w relacji: Polska - Białoruś - Rosja.

Wraz z rozwojem firmy zwiększył się zakres geograficzny obsługiwanych tras międzynarodowych. Wprowadziliśmy również transport na terenie Polski.

W miarę nabywania doświadczenia w transporcie krajowym i międzynarodowym, nasze usługi ewaluowały do pełnej obsługi logistycznej naszych kontrahentów, obejmującej: transport, spedycję oraz magazynowanie.

Sukcesywnie rozbudowywaliśmy naszą firmę . Od 2007 roku zaczeliśmy inwestować w przemysł drzewny. Kupiliśmy Zakład Produkcji Drzewnej w Prostkach, gdzie po zainstalowaniu nowoczesnych linii technologicznych, rozpoczęliśmy produkcję pelletu drzewnego, pelletu z biomasy, tarcicy itp.. Pellet jest dostarczany zarówno do odbiorców krajowych jak i zagranicznych.

W roku 2010 firma ropoczęła produkcję mebli dla fimry IKEA w naszym oddziale w Piszu. Rozszerzając działalnośc na rynku producentów mebli w roku 2013 firma kupiła Zakład MMI Sleeping w Biskupcu, gdzie są produkowane ekskluzywne meble przeznaczone głównie dla odbiorców z Zachodu.

W trzech oddziałach i spółce matce zatrudnionych jest 700 osób. Ale – tak jak od początku istnienia – Telmex to nadal firma rodzinna. Pracują też ciągle ci, którzy byli tu w 1989 roku.

TELMEX sp. z o.o. to  wielozakładowa firma zajmująca się produkcją mebli, przetwarzaniem biomasy energetycznej oraz działalnością TLS nie stoi w miejscu, ciągle się rozwija poszukując nowych odbiorców na swoje produkty.

Dla nas TELMEX to nie tylko praca, to ludzie z pasją którzy rozwijają  firmę!

"O firmie decydują właśnie jej pracownicy ludzie, a nie szef. On tylko musi ich właściwie dobrać..."

"J. Kondraciuk"

 

100gazelediament

© 2015 TELMEX SP. Z O.O.   All rights reserved.  |   Projekt i realizacja: ITCREATE